Kuidas installeerida WordPressi theme ehk teemat?

No Comments

Teema üleslaadimine võetakse ette enamasti kui toimub värske WordPressi install või soovitakse vahetada olemasolevat disaini.

Õpetuse, kuidas WordPressi installeerida, leiate siit.

WordPressi teema (theme) lisamine on väga lihtne ja enamasti puudub isegi vajadus kasutada mõnda FTP programmi. Mõndade teemade puhul tuleb siiski üleslaadimiseks kasutada FTP programmi, kuna suurus võib süsteemile ülejõu käivaks osuttuda. Meie keskendume antud juhul ilma FTP programmita installatsioonile.

Ilma FTP programmita teema üleslaadimine käib järgnevalt.

 

Esimene samm

Logi oma Wordpressi sisuhaldusesse. Link enamasti http://sinuveeb.ee/wp-admin/ või http://sinuveeb.ee/wp-login.php.

 

Teine samm

Vasakult peamenüüst leia “Välimus” (ing. k. “Appearance”) liigu kursoriga sinna peale ja see järel leia  -> “Teemad” (ing. k. “Themes”), kliki sellele

Kolmas samm

Siis otsi natuke kõrgemalt lehe päisest “Lisa Uus” (ing. k. “Add new”)

samm 3 - lisa uus

 

Neljas samm

Samasse kohta peaks nüüd ilmuma “Lae teema üles” (ing. k. “Upload Theme”)

samm 4 - lae teema

Viies samm

Siis kliki “Vali fail” ja leia oma arvutist WordPressi teema .zip fail, millele peate siis vastavalt “Open” vajutama. Üldiselt WordPressi teemad tulevad enamjaolt .zip formaadis erinevatest portaalides. Kui teema ei peaks olema juhuslikult .zip fail ja on lihtsalt kaustana, oleks vaja see kaust arhiveerida .zip formaadiga. Selle jaoks kasutada Windowsi operatsiooni süsteemis siis WinRar, WinZip või Mac OS X puhul parem klõps kaustale ja “Compress”.

samm 5 - vali fail

 

Kuues samm

Kui olete valinud teema faili arvutist, siis kliki “Paigalda”  (“Install Now”)

samm 6 - paigalda

 

Seitsmes samm

Kui Teema üleslaetud vajuta “Aktiveeri” (“Activate”)

 

samm 7 - aktiveeri

Ja ongi kõik. Nüüd peaks uus teema aktiivne olema ja tuleb ehitama hakata.

Järgmise sammuna soovitame “DEMO” sisu lisamist. Mis aitab kiiremini tutvuda teema eripärade, ülesehituse ja muude seadistustega.

 

Birk on Zezzi ideoloog ja selgroog. Olles kirglik SEO ja veebiarenduse vastu, hakkas ta seda põhitegevusena tegema 2009. aastal. 2010. aastal koos Mattiasega alustas ta SEO ja veebiarenduse ettevõttega, millest on tänaseks saanud Zezz. Birk hoolitseb selle eest, et veebilehed saaksid korralikult koodi pandud, et turunduskampaaniad töötaksid ning et meie SEO teadmised oleksid ajakohased.

Meie blogist

Lisame siia põnevaid õpetusi veebiarenduse kui ka turunduse osas. Lihtsaid nippe ja trikke, mida saad ise kasutada, et muuta leht paremini toimivaks.

Küsi meilt

Soovid ehk millegagi abi? Võta meiega ühendust ning vaatame projekti lähemalt.

Veel postitusi

Vaata kõiki
No Comments